| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support Service |
| Warranty: | 12 Months |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Multi-functional automatic brick making machine
QT9-15D multi-functional automatic brick making machine
Equipment features:
Equipment parameters:
| The host power | 51.5 kW |
| The host weight | 10t |
| Main engine dimensions | 5030x2300x3650mm |
| Plate size | 1380x780x(25-45)mm |
| The molding cycle | 15-20 seconds/time |
| Vibration force | 108kN |
| Production capacity | 39.6 million RMB/year (240x115x53mm) |
| Execution standard | JC/T2094-2021 |
Output parameters:
| Each time the molding |
The Netherlands brick 200 xl00x mm (60/80) | 36 Block/die | Shift output (10 hours) 72000 pieces |
| 240 x115x53mm standard brick | 55 Block/die | Shift output (10 hours) 132000 pieces |
|
| PC imitation stone brick 600 x 300x (60/80)mm | 4 Block/die | Shift output (10 hours) 8800 pieces |
|
| Hollow brick 390 x 190 x 190mm | 9 Block/die | Shift output (10 hours) 20000 pieces |
|
| 1220 x600x400mm retaining wall | 1 piece/die | Shift output (10 hours) 1800 pieces |
|
| Block 700 x400x400mm clod | 3 Block/die | Shift output (10 hours) 5400 pieces |
|
| Block 400 x350x400mm clod | 6 Block/die | Shift output (10 hours) 10800 pieces |
|
| Block 300 x350x400mm clod | 8 Block/die | Shift output (10 hours) 14400 pieces |




