| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Support Service |
| Warranty: | 12 Months |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| The host power | 37kW |
| The host weight | 9t |
| Main engine dimensions | 4850x2150x3650mm |
| Plate size | 1280x750x(25-45)mm |
| The molding cycle | 15-20 seconds/time |
| Vibration force | 108kN |
| Production capacity | 36.72 million RMB/year (240x115x53mm) |
| Execution standard | JC/T2094-2021 |
| Each time the molding | The Netherlands brick 200 xl00x mm (60/80) | 30 Block/die | Shift output (10 hours) 60000 pieces |
| 240 x115x53mm standard brick | 44 Block/die | Shift output (10 hours) 105600 pieces |
|
| PC imitation stone brick 300x 300x (60/80)mm | 4 Block/die | Shift output (10 hours) 8000 pieces |
|
| Hollow brick 390 x 190 x 190mm | 9 Block/die | Shift output (10 hours) 18000 pieces |
|
| 600 x400x400mm u-shaped slot | 2 Block/die | Shift output (10 hours) 3600 pieces |
|
| 1200 x400x400mm retaining wall | 1 piece/die | Shift output (10 hours) 1800 pieces |
|
| 1200 x500x400mm retaining wall | 1 piece/die | Shift output (10 hours) 1800 pieces |
|
| 1200 x600x400mm retaining wall | 1 piece/die | Shift output (10 hours) 1800 pieces |




